D66 is verheugd met de actualisatie van de woonvisie die het college presenteert. “De behoefte aan woningen is groot, de beschikbare bouwruimte is beperkt. Als we slim en creatief samenwerken met alle betrokkenen is er veel mogelijk”. aldus D66-raadslid Jolien Schroot. “In de Randstad ligt een enorme opgave om veel betaalbare woningen te bouwen. Vooral betaalbare koopwoningen voor starters en ouderen, de zogenaamde middengroepen, moeten snel gerealiseerd worden. Dat brengt de doorstroming van de woningmarkt op gang. Bovendien draagt verminderen van de schaarste bij aan het dempen van de huizenprijzen”.

Terwijl we bouwen, is het belangrijk de kernwaarden van Voorschoten te handhaven. “D66 vindt het een absolute voorwaarde dat ons dorp haar unieke groene karakter behoudt”, aldus D66-raadslid Saskia Boom. “Iedereen wil daarom dat locaties zoals het MOC-terrein, het Kruispunt, de Moeder Godskerk en het Cultureel Centrum zo snel mogelijk worden herontwikkeld. We willen ook zorgvuldig nadenken over hoe we én voldoende woningen bouwen én zorgen dat er nog goede locaties zijn voor bijvoorbeeld uitvoeringen van culturele organisaties.”

De geactualiseerde woonvisie wordt aanstaande donderdag in de commissie Wonen Ruimte Groen behandeld. Bij de uitwerking van de woonvisie en de planvorming voor specifieke locaties gaat de gemeente actief inwoners betrekken. “In de planontwikkeling is het belangrijk dat we out-of-the-box denken. Alleen met creatieve oplossingen kunnen we betaalbaar en duurzaam bouwen, met een hoge ruimtelijke kwaliteit. We moedigen inwoners aan om met ons mee te denken”, aldus Jolien Schroot.

D66 nodigt inwoners alvast van harte uit om zijn of haar kennis, visie en ideeën aan te dragen voor hoe we gaan bouwen in ons dorp. Dit kan door te mailen naar Jolien Schroot via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

 
Back To Top